Savanorio žandarmerio pavaduotojo pareigose gali dirbti visi jaunuoliai nuo 17 iki 26 metų. Jų uniforma ir įvairūs priedai yra tokie patys kaip ir karjeros žandarų. Jie taip pat turi paradines ir lauko uniformas. Tačiau jų kontraktas yra ribotas, tačiau jie vis tiek gali įstoti į nacionalinę žandarmeriją. Taigi kaip tapti savanoriu žandarmerio pavaduotoju? Kokios yra jų misijos? Šiame straipsnyje apžvelgsime visus šios savanoriškos profesijos aspektus.
Kas yra savanoris žandarmerijos pavaduotojas (GAV)?
Šaltinis:
”
Oscar-brouchot-unsplash
Savanoris žandaro padėjėjas arba GAV, kaip rodo pavadinimas, yra jaunas žandaras, kurio funkcija – savanoriškai tarnauti pagal karinį statusą ir kuris turi padėti seržantams. Kitaip tariant, jie dalyvauja daugiau ar mažiau tokiose pačiose užduotyse kaip ir aktyvūs žandarai, tačiau atlieka antrojo vado vaidmenį. Tačiau jie taip pat gali dirbti techninėse srityse.
Be to, jie sudaro sutartį su žandarmerija dvejiems metams, kuri gali būti vieną kartą pratęsta dar trejiems metams. Taigi maksimali sutarties trukmė yra maždaug 5-6 metai. Tačiau jie vis tiek gali užsirašyti į nacionalinę žandarmeriją, jei akivaizdžiai atitinka reikalaujamas sąlygas.
Ši žandarų rūšis sukurta neseniai, nuo 1998 m., ir skirstoma į dvi atskiras kategorijas :
- GAV APJA OR Agent de police judiciaire adjoint : tai yra tradicinė GAV, įsitvirtinusi kolektyvinėje atmintyje. Tas, kuris padeda žandarmerijos padėjėjams ir vykdo lauko misijas. Atkreipkite dėmesį, kad seržantai yra vyresni už GAV, todėl jie yra jų viršininkai.
- GAV EP arba specialusis darbas : tai žandaras, besispecializuojantis tam tikrame darbe, pavyzdžiui, virėjo, muzikanto, kompiuterių specialisto, buhalterio… Iš tikrųjų jie gali dirbti administracinį ar techninį darbą. Tuomet jie atlieka pagalbines funkcijas.
Kokie yra kasdieniai žandarų savanorių pavaduotojų darbai ir funkcijos ?
GAV pareigos priklauso nuo to, ar jie įdarbinti kaip APJA, ar kaip EP, ir nuo jų užimamų pareigų. Iš tiesų, EP GAV, priklausomai nuo jų specialybės ir profesinės patirties, gali užimti administracines arba technines pareigas. Štai keletas pavyzdžių:
- Mechanikas : atlieka transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontuoja jas sugedus ar įvykus nelaimingam atsitikimui.
- Virėjas : rūpinasi maitinimu.
- Kanceliarijos darbuotojas : rūpinasi apskaita, valdymu, žmogiškaisiais ištekliais…
- Informatikas : atlieka kompiuterinių priemonių priežiūrą.
- recepcionierius.
- Kirpėjas.
GAV APJA atlieka lygiai tokias pačias funkcijas kaip ir žandarų seržantai, padeda jiems vykdyti užduotis. Štai jų pageidaujamos sritys :
- Pastebėjimas tam tikrose vietose ;
- Patruliavimas ;
- Atsakomybė už visuomenės ir kelių saugumą ;
- Atsakomybė už visuomenės ir kelių saugumą .nbsp;;
- Gyventojų saugumo užtikrinimas ;
- Sulaikymas ir kova su nusikaltėliais ;
- vadovavimas teisminiam tyrimui.
Iš tikrųjų GAV gali integruotis į daugybę užduočių, pavyzdžiui, stebėjimo ir intervencijos būrius, kriminalinę brigadą, respublikos sargybą, jūrų žandarmeriją… Šių užduočių pasirinkimas priklauso nuo mokymo mokykloje rezultatų, turimų pareigybių ir savanorio noro.
Kokie reikalavimai keliami norint tapti žandarmerijos savanoriu pavaduotoju
Šaltinis: matt-seymour-unsplash
Tam, kad turėtumėte bent kokią viltį tapti GAV, turite bent jau atitikti nacionalinės žandarmerijos keliamus reikalavimus. Visų pirma, gera fizinė būklė yra praktiškai būtina kasdienėms užduotims atlikti Iš tiesų darbo tempas yra gana intensyvus, todėl, norėdami atlikti savo pareigas ir sėkmingai dirbti, turite sugebėti neatsilikti. Tada, dėl akivaizdžių priežasčių, turite būti psichiškai sveikas ir psichologiškai stabilus. Turite sugebėti išlaikyti šaltakraujiškumą painiose ir rizikingose situacijose. Be to, turite turėti gerą analitinį protą ir drąsos priimti teisingus sprendimus įvairiomis tikėtinomis aplinkybėmis.
Tačiau GAV taip pat turi būti sąžiningas, patikimas, nepaperkamas ir skrupulingas. Be to, rekomenduojama būti ir griežtam, nes tyrimų atlikimas yra priskirtų misijų dalis. Galiausiai, taip pat turite būti paklusnus savo vadovams ir turėti pareigos jausmą.
Kaip gauti profesiją ?
Jei dabar manote, kad atitinkate pirmiau išvardytas sąlygas. Tuomet galite užsiregistruoti ir tapti GAV. Nepaisant to, reikia įvykdyti prieigos sąlygas, iš kurių :
- Būti Prancūzijos piliečiu ;
- Būti 17-26 metų amžiaus. Nepilnamečiams būtinas tėvų leidimas.
- Būti susitarusiam dėl gynybos ir pilietybės dienos;
- Į GAV APJA diplomo nereikia;
- Į GAV EP – diplomas, pritaikytas pagal specialybę, arba minimalus bakalauro diplomas.
Pateikus paraišką, jums bus paskambinta, ar esate priimtas į bylų atrankas. Tuomet turėsite atlikti testus, pagrįstus fizinio pasirengimo, bendrųjų žinių, psichotechnikos ir teksto suvokimo testais. Po 24 val. bus pateikti rezultatai, ar esate priimtas, ar ne. Jei laimėsite, oficialiai įstosite į žandarmerijos mokyklą, kurioje baigsite reikiamus mokymus. Mokymo kursai truks maždaug tris mėnesius ir vieną savaitę.
Žandarų atlyginimas ir karjeros galimybės
Šaltinis: julia-anseele-unsplash
Pradedantieji žandarai gaus 1 150 eurų grynojo atlyginimo per mėnesį ir tarnybinį būstą. Tačiau net ir mokymų metu jiems bus mokamas 850 € mėnesinis atlyginimas su apgyvendinimu. Po vienerių metų tarnybos GAV, išlaikę konkursinį egzaminą ir baigę mokymus, gali tapti vidaus karininkais . Jie taip pat gali įstoti į valstybės žandarmerijos rezervą, jei jiems nepasiseks. Tačiau jie gali pakilti į aukštesnį rangą už savo šešerius tarnybos metus, jei pratęsia kursų sutartį.
Kitas tekstas papasakos apie Kaip tapti karo gydytoju?