Sąvoka „kariuomenė” apima visus, kurie dirba ginkluotosiose pajėgose. Priešingai paplitusiai nuomonei, kario profesija nėra susijusi tik su karyba, bet gali būti ir bendrojo pobūdžio profesija. Yra maždaug šimtas profesijų. Tačiau tuomet koks yra kariškio vaidmuo ; Ir kariškio darbo kortelė ;
Visos profesijos bendradarbiauja ir prisideda prie to paties tikslo : užtikrinti šalies apsaugą ir tvirtą taiką. Būtent tai ir ketiname plėtoti.
Kariuomenės funkcijos
Šaltinis: pexels-amar-preciado
Prancūzijos kariuomenę moka ir samdo valstybė, o tai tiesiog reiškia Prancūzijos karines pajėgas. Visų pirma yra keturios pagrindinės ginkluotųjų pajėgų rūšys: kariuomenė, oro pajėgos, nacionalinis laivynas ir žandarmerija.
Kiekviena ginkluotųjų pajėgų rūšis turi savo užduotis. Tačiau ginkluotosios pajėgos vis dar įdarbina bendrųjų profesijų atstovus, pavyzdžiui, buhalterius, vadybininkus, vairuotojus, virėjus… Todėl karinio personalo vaidmenis reikia klasifikuoti pagal jėgas.
Armija
Armija, kaip rodo jos pavadinimas, užsiima sausumos karinėmis pajėgomis. Taigi šios šakos kariai atlieka vaidmenis, kurie skirti apsaugoti šalies teritoriją nuo priešo kariuomenės ar nelaimių. Tam kariuomenė naudoja karius, ginklus ir mašinas. Štai kiekvienos iš jų funkcijos:
-
Apsaugos padaliniuose pėstininkaiir artilerija : šių padalinių kariai yra atsakingi už kovą. Jie atsakingi už tankų pilotavimą, šaudymą iš patrankų, kautynių vykdymą ir daugelį kitų dalykų.
-
Genitalai : jų vaidmuo – šalinti kliūtis ir užtikrinti gyventojų saugumą stichinių nelaimių (ciklono, potvynio, žemės drebėjimo…) metu. Jie taip pat atsakingi už kariuomenės infrastruktūrą.
-
Sveikatos priežiūros tarnybos : šio skyriaus karių vaidmuo – rūpintis sužeistaisiais ir ligoniais.
-
Užsienio legionas : jų funkcija – kovoti už teritorijos ribų.
-
Generolai vadovauja ginkluotosioms pajėgoms ir veikia tarptautiniu mastu.
Ginkluotosios pajėgos
Šaltinis: pexels-pixabay
Veiklos oro pajėgos yra atsakingos už šalies oro zonų gynybą. Jos taip pat skirstomos į kelis padalinius :
-
Strateginės karinės oro pajėgos : vyresnieji karininkai ir karininkai užsiima branduoliniais ginklais.
-
Kovų oro pajėgos : jos kovoja naudodamos naikintuvus ir kovinius orlaivius. Jos taip pat stebi tam tikras teritorijas ir gali vykdyti žvalgybos užduotis.
-
Projekcinės oro pajėgos : jos užsiima transportu ir tiekimu.
Valstybinis laivynas
Valstybinis laivynas yra atsakingas už pakrančių ir jūrų apsaugą. Kiekvienas karys priskiriamas kiekvienam skyriui :
-
Pavandeninių laivų pajėgos : kariai dirba povandeniniame laive. Arba kovoja gindamiesi ir puldami, arba saugo teritorijas.
-
Jūrų aviacija : jie rūpinasi lėktuvnešiu.
-
Jūrų pajėgų veiksmų pajėgos : jie dirba laive, su kuriuo patruliuoja, ir, žinoma, kovoja kilus pavojui.
-
Jūrų pėstininkai ir komandosai : jie vykdo sausumos atakas iš jūros. Arba gina regioną, arba vietovę.
Žandarmerija
Nacionalinė žandarmerija visų pirma užtikrina civilių gyventojų saugumą, teismines ir administracines operacijas. Dėl to jie palaiko tvarką, kelių eismą, atlieka tyrimus… Tačiau karo atveju jie gali prisijungti prie kariuomenės. Tik žandarmerija yra pavaldi Vidaus reikalų ministerijai. Už kitus atsakinga Gynybos ministerija.
Karinės profesijos lapas
Kariškis, tai profesija, kuri yra atvira visiems, tačiau vis tiek reikia atitikti tam tikras sąlygas, kad į ją patektum. Štai keletas dalykų, kuriuos turite žinoti.
Kareivio atlyginimas
Kaip jau minėta, yra kelios kareivių rūšys. Dėl to turime skirstyti pagal rangą, kariuomenę, vykdomas misijas ir premijas. Šiuo atveju u ką tik įstojęs asmuo per mėnesį gali gauti apie 1 500 eurų bruto atlyginimą ir 1 200 eurų neto atlyginimą. Karininkų atlyginimai gali siekti 3 000 eurų. Į kariuomenę priimtiems savanoriams – apie 1 200 eurų, o aktyviesiems rezervistams – beveik 700 eurų. Tačiau, be atlyginimo, jie dar yra maitinami ir apgyvendinami.
Įgūdžiai ir reikalavimai norint tapti karininku
Šaltinis: pexels-pixabay
Tam, kad įstotumėte į kariuomenę,turite būti labai drausmingas, nes tai iš tikrųjų yra pagrindas. Be to, taip pat turite būti komandos žaidėjas, turėti labai stiprią darbo etiką ir drąsos. Kalbant apie reikalavimus, privaloma turėti gerą fizinę būklę, taip pat stabilią psichinę sveikatą.
Tam, kad galėtumėte stoti į kariuomenę, jums turi būti ne mažiau kaip 17 su puse metų. Tačiau būkite atsargūs, jums turi būti ne daugiau kaip 29 metai, o savanoriams – 26 metai. Galiausiai privaloma turėti Prancūzijos pilietybę.
Kalbant apie kvalifikaciją, į kariuomenę galima patekti net ir neturint bakalauro diplomo. Tačiau norint tapti seržantu, reikia turėti bakalauro diplomą, o norint tapti karininku – bakalauro+2 diplomą. Kitoms bendrosioms profesijoms kariuomenėje užtenka turėti atitinkamus įgūdžius.
Mokymasis tapti kariu
Norėdami įstoti į kariuomenę, turėsite baigti mokymo kursus. Tačiau prieš tai kiekvienas kandidatas, įvykdęs pirmiau minėtas numatytas sąlygas, turi išlaikyti atrankos testą. Už nekariuomenės karius atsako CFIM arba Centre de la formation initiale militaire. Mokymai trunka nuo 4 iki 12 savaičių.
Prieš karininkus ir seržantus reikės išlaikyti konkursinį egzaminą, o mokymai vyksta metų metus Saint-Cyr Koëtquidan karo akademijoje ir trunka nuo 1 iki 3 metų.
Kitame tekste papasakosime apie Kaip vyksta pirminiai kariniai mokymai?